Caffe4U Kostarika HB Yeast Washed

Kód: C4U-004
Novinka
Značka: Caffe4U
€12 / ks €10 bez DPH
Skladom
Možnosti doručenia

Zrnková káva 225g na prípravu výnimočného espressa a tiež aj ako filtrovaná káva.

Detailné informácie

Podrobný popis

Hneď druhá káva po Mozartovi, ktorú určite musíte ochutnať!

Krajina, ktorá ťaží zo značnej obľuby tamojšej kávy, ponúka aj „kávový turizmus“ – možnosť objavovať kávovníkové plantáže. Množstvo druhov, kvalitná pôda, vysoká nadmorská výška to všetko prispieva ku miestnej produkcii.
Na juhozápade krajiny v oblasti Tarrazú sa nachádza unikátna mikro-klíma: blízkosť vulkánu Irazú a mora zároveň. Zabezpečuje tak výborné podmienky s vysokou vlhkosťou, úrodnou pôdou a slnečným svitom na rast kávovníkov.
Počas úrodného obdobia sa trhanie burín robí ručne, nepoužívajú sa žiadne pesticídy ani hnojivá. Výsledkom je prirodzene sladká a šťavnatá kávová čerešnička, zbieraná a triedená ručne.
Zaujímavým faktom je, že na zrnkách sa zámerne necháva malé percento (0-10%) dužiny, ktorá potom dopomáha prirodzene k fermentácií.

Chuťový profil: florálna, ibištek, čokoláda, čerešňa
Nadmorská výška: 1400 m.n.m.
Oblasť: Tarrazú
Klasifikácia: SHB EP
Varieta: Caturra & Catuai
Zber: Október 2023
Spracovanie: yeast washed
Skóre: 89
Praženie: OMNI roast

 

Dodatočné parametre

Kategória: KÁVA a POTRAVINY
Záruka: 6 mesiacov
Hmotnosť: 0.25 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Ahoj Kávičkár!

Ako si si už iste všimol, v poslednom období podnikáme čoraz viac krokov na našej ceste k trvalej udržateľnosti. Táto hodnota sa stala pre nás prioritou číslo jeden. Ekologická pražiareň kávy poháňaná obnoviteľnou energiou, plne-recyklovateľné obaly na kávu, veľkoodber vo vratných hliníkových súdkoch so zvýhodnenou cenou, objednávky do vlastných obalov, to všetko sú len niektoré kroky, ktoré sme doteraz podnikli.