PRESSOBURG predajňa a servis kávovarov. Parkovať môžete zdarma priamo pred predajňou, v ktorej si môžete všetky zariadenia pozrieť a zapnuté kávovary aj vyskúšať.

Lázeňská káva

Kód: LAZ-001
€13 / ks €10,83 bez DPH

Zvoľte variant

ZRNKOVÁ KÁVA NA FILTER

Pripravujete si filtrovanú kávu v prekvapkávači alebo alternatívnymi metódami ako French Press, Aeropress, Chemex a dripper Hario V60?

Detailné informácie

Región: ETIÓPIA - BOJI
Skladom | LAZ-001
Môžeme doručiť do: 3.10.2023
€13 / ks
€10,83 bez DPH

Podrobný popis

 ETIÓPIA - BOJI

Chuťový profil: ČIERNY ČAJ , ČIERNE RÍBEZLE , MARHUĽA

Prvotriedne zrnká z Etiópie. Plne premytá arabika JARC, Gr.1 – najvyššia známka kvality kávy.

 

KEŇA . KARII AB

Chuťový profil: MALINA , CITRÓN , MED

Kirinyaga, vyhlásená kávová oblasť Kene, bohatá ako na sopečnú pôdu, tak na množstvo malopestovateľov kávy. Ochutnajte z ich úrody, starostlivo vytriedené zrnká s povestnou vysokou kvalitou a vynikajúcou chuťou.

 

Pre spôsoby prípravy kávy na filter je charakteristická dlhšia doba prípravy, väčší objem kávy v šálke a jemné rozvinuté chute. Pre tieto špecifiká je vhodné vyberať práve kávy svetlo pražené na filter, teda s kratšou dobou praženia na zachovanie originálnych chutí kávy v celej ich škále vrátane sladkosti, ovocnosti a iskrivej acidity.

AKO VYBRAŤ KÁVU NA FILTER

Výberom kávy z našej ponuky je kvalita kávy a jej čerstvosť zaistená. Pražíme výberovú kávu z Afriky, Ameriky no jednoducho z celého sveta. Piť výberovku znamená piť kvalitnú kávu s fair trade prístupom k farmárom a známym pôvodom kávy. 

  1. Pri výbere ideálnej kávy pre vás môžete začať so svojimi preferenciami ohľadom chuťového profilu kávy . Vyberajte podľa toho, ktoré chute v káve máte radi a ktoré vás zaujali.

  2. Určite si, akú mieru acidity máte pri káve radi. Či chcete kávu menej kyslú alebo viac kyslú .

  3. Vyberajte podľa miesta pôvodu . Každá krajina, každý región má svoje unikátne klimatické podmienky na pestovanie kávy, ktoré utvárajú jej chuť. 

  4. Zamerajte svoju pozornosť ešte bližšie k miestu pôvodu kávy a vyberajte podľa toho, či sa jedná o zrnká od komunity farmárov, z jednotlivej farmy alebo sa jedná napríklad o mikrolot . Aj z akej odrody kávy zrná pochádzajú môže pomôcť určiť smer výberu tej pre vás najlepšej kávy na filter.

  5. Ochutnajte kávu spracovanú rôznymi metódami a spoznajte plnú sladkosť naturálnej kávy, jemnosť a čistotu chuti vďaka mokrému spracovaniu alebo to najlepšie z oboch spôsobov v kávach spracovaných metódou honey .

  6. Nechajte si poradiť odborným hodnotením a vyberajte kávy s vysokým cuppingovým skóre , ktoré značia až výnimočne kvalitnú kávu. 

Dodatočné parametre

Kategória: KÁVA a POTRAVINY
Záruka: 1 rok

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Sme pražiareň kávy

Pražíme výberovú kávu, vlastné zmesi aj individuálne kávy, ktoré dovážame zo všetkých kútov sveta.
Pod značkou Lázeňská káva prinášame pohodu do vašej šálky priamo z kúpeľov, kde káva vzniká.